Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Віктор Ох: Залишаємось на позитиві - ВІРШ

logo
Віктор Ох: Залишаємось на позитиві - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 8
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Залишаємось на позитиві

Віктор Ох :: Залишаємось на позитиві
	
Літературно-мистецький кіш «Ріднокрай»
(Випуск одинадцятий)
«На позитиві»
Поезія і пісні
Видавець – «Інтер Парк»
Лубни- 2024
(Об’єм – 408 сторінок)
Наклад – 250 прим.

		1.
  От і я вже отримав примірник чергового (вже одинадцятого!!)  випуску збірки поезій від літературно-мистецького коша «Ріднокрай».  Книга називається «На позитиві» і містить вірші, пісенні тексти і посилання на пісні виставлені в  відеохостингу YouTube. Це найоб’ємніший альманах «ріднокраївців» - в ньому на 408 сторінках вільно розмістились віршовані тексти 66 митців - творців поезій, композиторів, співаків.
  Пишу цей відгук на збірку «На позитиві», як своє почування  події, певного культурного досягнення, бо всього що в ній надруковано ще не прочитав. Читання великої збірки віршів – це зовсім інший досвід, в порівнянні з швидким поглинанням тексту, наприклад, прозового роману. Кожен вірш варто смакувати, наче витончений десерт, пропускаючи його через свою емоційну сферу. Вірші вимагають повільного, уважного прочитання, щоб повністю відчути кожне слово, кожен образ, кожну пристрасть, яку передав автор. Іноді виникає бажання повернутися до вже прочитаного, перечитувати рядки знову і знову, занурюючись в їхню глибину і відкриваючи нові сенси чи тішитися вдалими поетичними знахідками авторів. Саме тому читання книги поезії може зайняти багато часу, але цей процес дарує особливе задоволення і насолоду, і тому книга поезій «На позитиві» на тривалий час займе місце на моєму столі, тобто стане справжньою «настільною книгою».
		2.
  Нині книги на полиці  вже не є  елементом декору в інтер’єрах осель. В сучасному світі, де технології невпинно розвиваються, електронні видання та інтернет стали невід'ємною частиною нашого життя. Однак, попри всі  козирі і плюси цифрових форматів, друковані книги мають свої давні і унікальні  принади і « фішки»*. Одна з найголовніших – отримання особливого «кайфу»* від самого процесу читання - відчуття паперу під пальцями, запах свіжонадрукованої книги, можливість робити закладки на сторінках чи нотатки на полях. Інша приваба   «живої» книжки  - це її естетична цінність, оформлення. Відмічу, що збірка «На позитиві» прикрашена лаконічними графічними вставками і, взагалі, дизайнерськи, ілюстративно, типографічно оформлена в єдиній стилістиці з попередніми збірками «Ріднокраю» («Понад усе нам Україна», «Українська вишиванка», «Україна непереможна» та іншими).
  А ще друковані книги не залежать від батарейок,  зарядних пристроїв. актуальних в наш час через війну з кац@пами «блекаутних»*  вимкнень світла і перебоїв з інтернетом. Вони завжди доступні та готові до читання, незалежно від обставин.  Читаючи друковану книгу, ми можемо повністю зануритися в текст, не відволікаючись на надокучливі  повідомлення і настирливу рекламу, які постійно з’являються на електронних пристроях. 
		3.
  В черговий раз проходжу поглядом по вказівнику авторів на перших сторінках збірки «На позитиві». Автори (з різних куточків України) і їх твори розташовані демократично в алфавітному порядку.  Бачу імена поетів, яких добре знаю по соцмережам. Бачу людей, з якими мав втіху познайомитись особисто на заходах «розвіртуалення», які влаштовував актив «ріднокра́ївців». Бачу нові імена, а це інтригує. І будь-яка  з цих груп мені цікава, бо кожен поет у збірці має свій унікальний голос, але водночас вірші об'єднує (окрім неабиякого художнього смаку укладача альманаху) ще й спільний дух — відчуття гармонії між людиною та світом, глибоке розуміння людських переживань та внутрішніх і інших конфліктів. Відчувається, що автори не просто пишуть, а живуть своїми віршами, вкладаючи в них частинку своєї душі.
Не зважаючи на виклики, які принесла епідемія COVID-19, що нагло забрала одного з зачинателів «Ріднокраю», а потім і війна з московитами, яка все триває - творча спілка майстрів поетичного слова продовжує існувати та розвиватися. Наші поети, попри всі труднощі та випробування, не втратили натхнення та бажання творити. Навпаки, ці непрості часи стали джерелом нових думок і почуттів, віршів і пісень.
Обмеження на зустрічі та заходи багатьох змусили шукати нові форми спілкування та обміну творчістю. Війна ж додала ще більше складнощів, змусивши багатьох поетів покинути свої домівки, а деяких навіть творити під звуки сирен чи гуркіт обстрілів.
У цих умовах віртуальні платформи для багатьох стали новим домом. Соціальні мережі, спорадичні зустрічі дали можливість залишатися на зв'язку, ділитися новими творами, обговорювати актуальні теми та підтримувати один одного. Віртуальний формат дозволив не тільки зберегти творчу  спільноту, але й розширити її, об’єднавши поетів з різних куточків України і світу.
4.
Тож в нашому випадку можна сказати, що вихід в світ книги поезій – це,   значне явище в культурному житті суспільства. Однак за кожною такою книгою стоять не лише талановиті автори, але й ті, хто своєю працею та підтримкою робить можливим оприявлення цих тво́рів і тво́рив. Маємо висловити щиру вдячність  одному з авторів збірки і «за сумісництвом» меценату, який всі ці роки фінансово підтримує «ріднокра́ївські»  публікування, а також подвижникам-упорядникам та редакторам, які на добровільних засадах готували матеріали до друку. Завдяки щедрості та безкорисливості цих людей поетичні твори і пісні  змогли знайти свій шлях до читача. Їх робота – це невидимий, але надзвичайно важливий внесок у літературний процес.
Творча спілка поетів, що  тяжіє до літературно-мистецького коша «Ріднокрай»  продовжує писати, грати, співати і, зрештою, жити, долаючи всі труднощі. Їхні вірші, народжені в умовах пандемії та війни, стають свідченням стійкості людського духу та сили мистецтва. Митці  продовжують працювати, спілкуватися та підтримувати один одного, адже мистецтво, поезія – це те, що робить нас сильнішими, навіть у найважчі часи.
Збірка віршів «На позитиві» стала справжнім літературним святом для шанувальників поезії. (Хоча може таких небагато, але вони ще є.)
Я не називав імен, не цитував рядків з віршів. Імена в нашій пам’яті, а вірші в книзі. Беріть і читайте.
==========
  « фішка»* - на молодіжному сленгу -  особливість, щось незвичайне, дивовижне, примітне.
  «кайф»* - сленгізм – означає приємність, насолоду.
  блекаут* — системна аварія в енергосистемі, що супроводжується масовим відключенням споживачів.
------------ 
   Євмен Бардаков
                   07.08.2024

ID:  1019509
ТИП: Інше
СТИЛЬОВІ ЖАНРИ: Філософський
ВИД ТВОРУ: Гімн
ТЕМАТИКА: Філософська лірика
дата надходження: 08.08.2024 21:00:41
© дата внесення змiн: 08.08.2024 21:07:13
автор: Віктор Ох

Мені подобається 8 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (211)
В тому числі авторами сайту (14) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

12 12 12
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую! friends
 
Олекса Удайко, 09.08.2024 - 10:12
wink На жаль, мені тут дали відкоша "від коша"! Амбітність деяких "кошівців" взяла верх, пане Вікторе! Але... караван іде... apple biggrin biggrin biggrin

А Ви заходьте, земляче! Може, й тут зайдете щось... hi

https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=1019017
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Вітаю, пане Олексію! Через війну і деякі сімейні проблеми настрій моїх муз кепський. Мало читаю, мало пишу, мало спілкуюсь. Але коли натрапляю на Ваші вірші - читаю з задоволенням! Тож, будьмо! friends
 
Олекса Удайко відповів на коментар Олекса Удайко, 10.08.2024 - 07:21
wink Пролягла війна через родини - це правда: твердого закалила, а нікчемного - роздушила! Але нам жити тут! Відтак - БУДЬМО! friends
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Хай буде так! friends
 
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую! friends
 
Ще не отримала примірника, але мрію підживитися настроєм від прочитаного. У цей важкий час позитив просто необхідний. Заінтригували творами нових авторів. Дякую. З повагою, Ліда Скрипка.
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Так, пані Лідіє! Книга досить об,ємна, чимало нових авторів. Є що почитати. give_rose
 
Радію разом з усіма ріднокраївцями виходу збірки «На позитиві». Вірю, що вона припаде до душі не тільки авторам, а й знайде прихильників серед широкої аудиторії українських читачів. friends Дякую, всім хто взяв участь у тому, щоб ця книга народилася:упорядникам, коректорам, редакторам, ідейним натхненникам та меценатам, які попри війну, пандемію та інші проблеми завжди знаходяться в нашому суспільстві, вкладаються в нашу духовність, ментальність, ідентичність… завдяки таким людям Україна житиме і перемагатиме, попри ті випробування, що випали на її долю give_rose
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую, пані Людмило! Дійсно, ця книга є яскравим прикладом того, як спільна праця меценатів, упорядників, редакторів та авторів може створити щось дійсно цінне та незабутнє. give_rose
 
Ганна Верес, 08.08.2024 - 22:19
Прекрасна оглядова стаття, пане Вікторе. Дякую за Вашу працю. Тримаймося на позитиві. 12 12 12 16 give_rose
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую, пані Ганно! Так, треба триматись! give_rose
 
Тамара Шкіндер, 08.08.2024 - 22:06
Підтримую. Залишаємося на позитиві 16 16 16 friends
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Егеж! smile friends
 
О. Хвечір., 08.08.2024 - 21:11
12 12 12 friends hi
 
Віктор Ох відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Дякую! friends
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  Бутылка
ixeldino: - Пляхан, СкляЖка
Синонім до слова:  говорити
Svitlana_Belyakova: - базiкати
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ви
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Под Сукно: - ти
Синонім до слова:  аврора
Ти: - "древній грек")
Синонім до слова:  візаві
Leskiv: - Пречудово :12:
Синонім до слова:  візаві
Enol: - віч-на-віч на вічність
Знайти несловникові синоніми до слова:  візаві
Enol: -
Синонім до слова:  говорити
dashavsky: - патякати
Синонім до слова:  говорити
Пантелій Любченко: - вербалити
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
Синонім до слова:  Бабине літо
Маргіз: - Осіннє танго
Синонім до слова:  Вірний
Маргіз: - Вірний - однолюб
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Маргіз: - осяйна
x
Нові твори
Обрати твори за період: