Нащо живе людина (із творів мого товариша)


...  Як  нині  живе  людина?

Якою  філософією?

Звісно,  мова  не  стосується  професійних  сфер.

Чи  моральна  грань  теперішнього  життя  прагне  виправдання  добра?

На  цьому  запитанні  я  беру  паузу…

І  згадую  Харків...

І  бачу  його  вулиці,  як  пальці  власних  рук.

За  вулицями  –  обличча  людей.  Вони  не  засмучені.

І  серед  людей  –  ми.

Ось  і  ми  з  нею  йдемо.  Йдемо  Пушкінською.  Дерева  нахилились.  Вони  слухають  нас.

–  Ти  відчуваєш,  –  запитую  я  її,  –  любовну  силу?  Енергію,  –  ухмиляюсь  я  криво,  –  до  затьмарення  розуму?

–  Оригінально!  –  зупиняється  вона,  обіймає  мене  і  цілує.

Перехожі  уповільнюють  ходу.  Якесь  авто  подає  сигнал.  За  вікном  трамвая  бачу  веселі  посмішки.  І  вагоновожата  дзеленчить  нам…

І  звеличується  душа…  І  виходимо  на  площу...

Я  бачу,  здається  мені,  увесь  світ.  Світ  добра…

Вулиця,  люди,  трамваї,  машини,  дерева  вбачаються  в  доброму  сяйві...  І  здається  бачене  панорамою,  епічною.

І  ми  дивимося  у  небо,  разом.  Там  пливуть  хмари,  розкошлані.  І  усміхаються  нам  своїми  вітрилами  небесними.  Вони  спливають,  бавлячись  харківським  вітром,  за  обрій...

https://youtu.be/8aSswqbFjqI?si=tGwY7MS1OF-zWJ-r

----------------------------------------------------------------------

Із  книги:  "Голос  її  вітру"

Більше  -  онлайн:

https://booknet.ua/apalkov-oleksandr-u10604644

--------------------------------------------------------------------

(колаж  до  твору  А.  Леонтьєва)

адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=1060859
Рубрика: Лірика кохання
дата надходження 15.04.2026
автор: Сумирний