ОСТАННІЙ БАСТІОН СВОБОДИ: ЧОМУ ГИНУТЬ КНИГАРНІ? (із творів мого друга)

ОСТАННІЙ  БАСТІОН  СВОБОДИ:  ЧОМУ  ГИНУТЬ  КНИГАРНІ?
Сьогодні  ми  спостерігаємо  трагічний  фінал:  книгарні  закриваються,  а  бібліотеки  стають  пусткою.  Причина  не  тільки  в  грошах,  а  у  відсутності  популяризації  читання  як  такої.
Що  ми,  поклавши  руку  на  серце,  бачимо  зараз?
Спустошення  читалень:  Замість  живих  людей  —  стоси  списаних  книг.
І  над  цим  —  зрада  покликання:  Бібліотекарі,  які  забов`язані  берегти  кожну  сторінку  (особливо  рідкісні  видання),  власноруч  нищать  літературний  фонд  під  виглядом  «чистки».
А  «Кожна  книга  —  зазначав  Герман  Гессе,  —  це  живий  дух,  що  прагне  спілкування.  Бібліотекар,  який  нищить  слово,  подібний  до  того,  хто  гасить  вогонь  посеред  холодної  ночі».  
А  як  сприймати  індекси  та  заборони?
Введення  списків  «небажаних»  книг  остаточно  вбиває  інтерес  до  слова...  
«Без  слів,  без  письма  і  без  книг  немає  історії,  не  може  бути  й  самого  поняття  людства».  (Герман  Гессе,  есе  «Магія  книги»,  1930  р.)
Коли  народ  позбудеться  звички  читати  —  настане  духовна  темрява.  Література  —  це  наш  останній  бастiон  свободи  духу.
Книга  ще  живе,  поки  ми  гортаємо  її  сторінки.
Дякую  тобі,  КНИГО,  за  те,  що  ти  ще  з  нами!  

Із  книги:  "Незворушні  професіонали  та  схвильовані  дилетанти"
Більше:  https://booknet.ua/apalkov-oleksandr-u10604644

адреса: https://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=1059999
Рубрика: Лірика кохання
дата надходження 30.03.2026
автор: Сумирний