До Дня пам'яті жертв політичних репресій
Двадцяте століття, жахливий початок :
Перша світова - прірва стрімка...
Люди, гірші тварин агресивних,
хочуть добровільно піти із життя
заради купки божевільних,
що граються мільйонами доль,
немов у преферанс.
І пішли 18 мільйонів жертв
куди ? Навіщо і для чого ?
Не навчило...
Знову підгрунтя точило
якесь тотальне прокляття
роду "Homo sapiens"...
Приїхав чорт один зі Швейцарії,
щоб зробити крах ще більший
на болотах, де ніколи не було
чогось нормального.
А стало зовсім кепсько : "с р с р"...
Інший у Мюнхені пива напився
занадто, наплівши дурниць
брутальних стратегічних : бррр...
(даруйте, бордель - майже святість
у тогочасних кризах !)
Обом повірили ідеалістично
до поклоніння, аби організувати
спільно те саме пекло тільки
у більших значно масштабах...
Покоління втрат катастрофічних :
Друга світова - морок без дна...
Паралельно - репресії -
квінтесенція домінації зла...
По діагоналі - злоба наскрізна...
Щасливчики втікали до Штатів,
але ті теж вмішалися,
бо самогубство Європи
набрало обертів.
Жорна не встигали молоти,
жертви не встигали народжуватись...
ОУН - УПА намагалися утвердитись
в шаленому вихорі агонії...
Не вийшло...
Це не кінець світу,
який пророкували єговісти...
Хоча було дуже близько до нього
в Хіросімі, Нагасакі...
Потім "Холодна війна"...
Трохи легше стало ?
Та де там :
ГУЛАГ виконував план,
колгоспники задарма гарували
в комуністичному "раї"...
Усіх незгідних відправляли
куди подалі рити землянки
на сибірському змерзлому грунті -
Холодно ж бо...
Повстання Кенгірське !
Стало тепліше. Здох тиран -
Іще тепліше !
"Хрущ" ! Реабілітація ! Повернення із
таборів !
Та недовго "відлига" гріла.
Заморозки брежнєвські -
цокотіння стійкого
застою деструкції :
дроти колючі, Афган...
Гасла гасли у головах старців,
де замість мізків - Енгельс й Маркс.
Прийшов "Горбач" і
все пішло шкереберть
згідно завітам історії -
імперія повинна розпастися !
Але нащо зброю "супер - супер"
віддали задарма ? Ба...
Думали минуле войовниче
обвести довкола пальця ?
Невже ніхто не усвідомлював,
що жити з хижаками поряд
можуть тільки сильні !
Двадцять перше століття, початок ніякий :
острів Тузла як туз в колоді
карт географічних шулера
поточного політики обману...
Хоча Чечня вже мертва була...
Й отруєння Ющенка...
Бен Ладен у печері "лад"
окреслив терористам...
І Вашингтон, Нью - Йорк
жахом укрилися зранку.
А розпад атомів урану
триває - триває,
як і нинішня бійня
московського злочинця
калібру найстрашніших диктаторів світу...
Отак світиться теперішня тьма
Спалахами - доказами,
мов чергове лукаве пришестя...
Ніхто не захищений від актів насилля
осі азійського нашестя.