Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Тома: Цікаві факти про комедію «Стережися автомобіля» - ВІРШ

logo
Тома: Цікаві факти про комедію «Стережися автомобіля» - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Цікаві факти про комедію «Стережися автомобіля»

Тома :: Цікаві факти про комедію «Стережися автомобіля»
Цікаві факти про комедію «Стережися автомобіля»
 3 лютого 1967 року кіностудія «Мосфільм» представила на суд глядача фільм Ельдара Рязанова «Стережися автомобіля»  Цікаві  факти  про його створення.
 

 
 1. Ця історія нагадує фантастичний сценарій: скромний і тихий актор театру самодіяльності зі зворушливою прізвищем Деточкин насправді виявляється непримиренним борцем з хабарниками і іншими злочинцями, і бореться він в ім'я блага дітей.  У той час як іншому акторові цього ж театру, якому за родом діяльності доводиться розслідувати злочини нашого «Робін Гуда», він представляється як хитромудрий, підступний і практично невловимий зловмисник.  Такий оригінальний сценарій був придуманий талановитий дуетом радянського кіно - Ельдаром Рязановим і Емілем Брагінським ( «Службовий роман», «Іронія долі, або З легким паром!» Та інші кіношедеври) на основі народної легенди про благородній автовикрадачів.  Тільки в той час ця легенда вважалася правдивою історією, і Ельдар Рязанов витратив деякий час на безуспішні пошуки прототипу Дєточкіна - проте в реальності такого персонажа не існувало ...
 
 2. Спочатку на роль Дєточкіна планувався Юрій Нікулін, але він разом з цирком відправився на гастролі в Південну Африку майже на півроку.  Потім пробувався Олег Єфремов, проте в підсумку роль віддали Інокентію Смоктуновському, а Єфремов зіграв міліціонера Максима Підберезовикова.  Під час затвердження кандидатів на ролі у фільмі Смоктуновський проходив лікування від туберкульозу очей, яке йому довелося перервати заради зйомок і потім продовжити після їх закінчення.  Хвороба виявилася досить серйозною: на лікування пішло майже два роки.
 
 3. Примітно, що обидва виконавці головних ролей - і Смоктуновський, і Єфремов - були комедійними акторами.  Тому їх образи вийшли досить серйозними і навіть драматичними, а комедія «Бережись автомобіля» перетворилася на трагікомедію.
 
 4. А ось популярні і всіма улюблені радянські коміки Андрій Миронов і Анатолій Папанов вкрай легко і вдало вписалися в концепцію фільму, ще й забезпечивши всій знімальній групі веселий робочий процес з нескінченної імпровізацією і іскрометним гумором.  Робота Андрія Миронова в ролі «працівника торгівлі» критиками вважається однією з його найуспішніших.
 А цитати персонажа Папанова міцно увійшли в життя радянського суспільства і актуальні, до речі, до цього дня, наприклад: «Тебе посодют, а ти не кради!»
 
 5. Більшість сцен фільму знімали на натурі, і що цікаво, на початку фільму закадровий голос автора стверджує, що невідомо, в якому місті відбуваються події.  Однак в сцені розмови в пивбарі Деточкин вимовляє фразу про те, що після продажу однієї з викрадених машин він повернувся в ... Москву.  Отже, події фільму розгортаються все-таки в Москві.
 
 6. «Волга» ГАЗ-21, на якій Деточкин пішов від погоні, належала «Мосфільму».  Згодом цю машину знімали ще в декількох кінофільмах.  Також автомобіль в якійсь мірі прославився завдяки знаменитому епізоду з Папановим «таксі на Дубровку» (автомобіль там перефарбований) у фільмі «Діамантова рука».  Ця ж машина виступила в ролі таксі героя Єфремова у фільмі «Три тополі на Плющисі».
 
 7. Продовжимо тему погоні за Дєточкіна: вальс, що звучить під час переслідування міліціонером «невловимого месника», використовує музичну фразу з пісні «Padam ... Padam ...».  Ця мелодія композитора Андрія Петрова - одна з найбільш відомих і відомих в світі музики кіно.  У репертуарі співака Сергія Нікітіна є написана на вірші Євгена Євтушенка пісня «Скляний пан», яка використовує мотив вальсу з фільму «Стережись автомобіля».
 
 8. Повернемося в театр самодіяльності: там персонаж Смоктуновського грає роль Гамлета.  Що цікаво, на момент виходу кінокартини у Смоктуновського вже була блискуче виконана роль в однойменному фільмі: «Гамлет» був показаний в 1964 році.
 На фото: Гамлет Дєточкіна.
 
 9. Спеціально для зйомок Інокентій Смоктуновський за наполяганням Рязанова здав на водійські права.Не зовсім реалістичний сюжет картини режисер намагався заповнити максимальною достовірністю знімального процесу: все трюки виконувалися каскадерами без комбінованих зйомок, тобто каскадер на повній швидкості проскакував під мчить вантажівка-трубовоза, злітав на швидко їде трейлер і кидав машину під укіс.
 
 10. Щоб зіграти роль подруги Дєточкіна - Люби, її виконавиці Ольги Аросєвою довелося насправді отримати права водія тролейбуса і потім водити справжній тролейбус під час зйомок.
 Може бути, саме такий серйозний і відповідальний підхід до створення кіно в поєднанні з висококласними акторами і оригінальним сценарієм і був тією базою, завдяки якій в радянській кіноіндустрії з'явилися дійсно геніальні твори.

10 фактів про фільм «Стережися автомобіля»
 Навіщо нам Зорро і Робін Гуд, коли у нас є Юрій Деточкин?
 (Андрій Білокінь   фільми кінофакти)
 Дивно, як ця комедія взагалі побачила світ!  Занадто багато несподіваних перешкод виникало на шляху її створення.
 
 1
 Легенду про незвичайний злочинця, який викрадав автомобілі у людей, що живуть на нетрудові доходи, продавав їх, а виручені кошти жертвував в дитячі будинки, розповідали по всій країні.  Ельдар Рязанов, випускник ВДІКу, перші п'ять років творчого шляху присвятив документальному кіно, об'їздив півкраїни, знімаючи кіно про нафтовиків Кубані, краболовів в Охотському морі та інше в тому ж дусі.
 Цей досвід в кінохроніці привчив молодого режисера довіряти тільки фактам.  Разом з близьким другом і співавтором Емілем Брагінським він вирішив знайти реальну людину, замішаного в такій незвичній історії.  Але ні юридичні запити, ні звернення до пресу нічого не дали.  Пошуки тривали до тих пір, поки друзі не зрозуміли, що історія вигадана.  Незважаючи на те що особиста зустріч з справжнім Робін Гудом не відбулася, автори вирішили продовжити роботу над сценарієм.
 
 2
 Образ героя повинен був бути позитивним, але не канонічним.  Дон Кіхот, чапліновскій Чарлі, князь Мишкін - саме ці персонажі сформували основні риси героя.  Роль Дєточкіна пов'язувалася виключно з Юрієм Нікуліним.  Під час роботи над сценарієм «Викрали машину» (пізніше назва зміниться на, як ти сам здогадуєшся, «Бережися автомобіля») він регулярно зустрічався з Рязановим і Брагинським, першим читав з'явилося сцени, спеціально для фільму складав іспит з водіння.  Але знімальний процес опинився на межі зриву: в той момент Нікулін більше належав цирку, ніж кіно.
 3
 Розставити пріоритети допомогла партія.  А. В. Романов (голова Комітету з кінематографії при Радміні) ознайомився зі сценарієм і повідомив, що фільм несе негативний приклад в народні маси, по закінченні перегляду кожному захочеться викрасти автомобіль.  Після такої рецензії про звільнення Нікуліна від гастролей мови не йшло.  Під приводом того, що картина залишилася без виконавця головної ролі 28 червня 1963 року кінокомітету картину «законсервував».
 «Якби фільм не закрили, ми б ніколи не додумалися писати прозу.  А тоді нам стало шкода втратити сюжет, і один з нас сказав: «Чи не спробувати нам написати про Дєточкіна повість?» - згадує Рязанов в автобіографії «Непідбиті підсумки».  Через чотири місяці напруженої роботи сценарій перетворився в повість «Бережись автомобіля».  У 1964 році її надрукував журнал «Молода гвардія».  Ця подія неймовірно зрадів авторів, вони зрозуміли, що тепер зможуть запропонувати студії не оригінальний сценарій, а екранізацію, що в кіно завжди любили більше.
 4
 «Це дуже цікаво, ви стукайте в ті двері.  Але зараз я не можу зніматися, я зайнятий »- такою була реакція Інокентія Смоктуновського на запропоновану роль.  Рязанов продовжував наполягати.  Отримавши від актора чергову телеграму з відмовою, Ельдар Олександрович вирушив шукати дачу актора, на якій той відновлював сили.  У ста кілометрах від Ленінграда, в селищі Яковлево, Рязанов домігся свого і взяв зі Смоктуновського розписку: «Я, Інокентій Смоктуновський, зобов'язуюсь пізніше 20 серпня приїхати в Москву і приступити до зйомок у ролі Дєточкіна у фільмі« Бережись автомобіля ».
 
 5
 Бюрократична тяганина буквально переслідували режисера, він ледве відбився від А. В. Романова, який звинуватив Смоктуновського в нерозбірливості.  Мовляв, тільки актор закінчив зніматися в ролі В. І. Леніна у фільмі «На одній планеті» - і на тобі, взявся за роль шахрая.  Потім кінокомітету не сподобався сценарій.  Вони дивувалися, навіщо Деточкин краде автомобілі.  Чи не простіше з'явитися в ОБХСС і повідомити, що такий-то людина - шахрай і його машина придбана на нетрудові доходи?
 6
 Зйомки проходили вживу, навіть використовували приховану камеру, щоб домогтися ефекту природності.  Наприклад, в комісіонці.  Менш клопітно було б, мабуть, побудувати його в павільйоні, ніж розміщувати всю апаратуру і знімати в цьому магазині.Через побоювання сильних морозів деякі епізоди були відзняті в Одесі, а не в Москві, а й там метеоумови втрутилися в робочий процес - режисер просив акторів не дихати, щоб в кадрі не було пара з рота.
 
 7
 Каскадер, що виконував трюки, зумів зберегти автомобіль «Волга» для наступних фільмів - «Три тополі на Плющисі» і «Діамантова рука».  Олександр Мікулін з властивим тільки каскадерів почуттям гумору пропонував і Рязанову прокотитися під мчить вантажівка-трубовоза.  Режисерові в присутності всієї групи не з руки було відмовлятися.  Спогади про це трюк довгий час забезпечували належний рівень адреналіну в крові режисера.
 8
 Це один з небагатьох фільмів Рязанова, де не звучить жодної пісні.  Проте на музику знаменитого вальсу з комедії пізніше були покладені слова.  Текст був написаний Євгеном Євтушенком в якості подарунка на ювілей композитора Андрія Петрова.
 9
 Кожній ролі режисер прагнув додати індивідуальність, Діму Сєміцвєтова зіграв Андрій Миронов, з яким Рязанов тільки познайомився під час знімального процесу, а для Любові Добржанської (мами Дєточкіна) це була перша роль у великому художньому фільмі.
 10
 Прем'єра відбулася в 1966 році.  Критик А. Г. Образцова в журналі «Сучасна драматургія» пройшлася по картині, не залишивши від неї каменя на камені.  Подібні відгуки не надовго затьмарили настрій творців фільму: Ельдар Рязанов в цьому ж році отримав дипломи на МКФ в Единбурзі (Шотландія) і в Сіднеї (Австралія), а Інокентію Смоктуновському дісталася нагорода за кращу чоловічу роль на кінофестивалі в Картахені (Іспанія).  Журнал «Радянський екран» визнав Інокентія Смоктуновського кращим актором 1966 року.  «Бережись автомобіля» подивилося більше 30 мільйонів глядачів. 
Зібрала із різноманітних джерел і переклала на українську мову 21.05.19   7.15

ID:  836174
Рубрика: Проза
дата надходження: 21.05.2019 07:40:45
© дата внесення змiн: 21.05.2019 07:40:45
автор: Тома

Мені подобається 1 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (452)
В тому числі авторами сайту (9) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Амадей, 21.05.2019 - 09:29
Спасибі Вам за Вашу працю.
Щастя Вам. 12 16 give_rose 21 22 22 hi
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Дякую,взаємно!
 
Катерина Собова, 21.05.2019 - 08:35
12 12 12 Дякую, Томочко, за такий цікавий матеріал!
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Дякую,приємно, що вам теж цікаво!
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
Синонім до слова:  Бабине літо
Маргіз: - Осіннє танго
Синонім до слова:  Вірний
Маргіз: - Вірний - однолюб
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Маргіз: - осяйна
Знайти несловникові синоніми до слова:  Вичитка
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Мобілізація
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Рахманий
Mattias Genri: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Mattias Genri: - sliczna...
Синонім до слова:  видих
Наталя Хаммоуда: - Відди́х, зди́х.
Синонім до слова:  Вірний
Eyfiya: - Непохитний
Синонім до слова:  Вірний
levile: - Незрадливий Вірний
Знайти несловникові синоніми до слова:  Верлібр
Андрій Ключ: - Танцпро – танцююча проза
Синонім до слова:  Церата
Олекса Терен: - Обрус.
Знайти несловникові синоніми до слова:  видих
Enol: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Микола Холодов: - Кльова, Класна, Красна.
Синонім до слова:  Церата
Neteka: - Вощонка
Синонім до слова:  Церата
dashavsky: - Клейонка.
Знайти несловникові синоніми до слова:  Церата
Юхниця Євген: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Neteka: - Писана
Синонім до слова:  Прибулець
dashavsky: - Пришилепинець.
x
Нові твори
Обрати твори за період: