Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Календар літературних дат

logo
Календар літературних дат
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

 x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 2
Пошук

Перевірка розміру



Календар літературних дат

ПнВтСрЧтПтСбНд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


13 Січня

- Щедрий вечір - додати вірш до збірки, присвяченій цій темі

- 1941 рік. У Цюріху (Швейцарія) у віці 58-и років помер видатний ірландський письменник Джеймс Джойс, один із найяскравіших прозаїків-новаторів 20-го століття (Камерна музика, Дублінці, Портрет художника замолоду, Поминки по Фіннеганові, Улісс)
- 1976 рік. На засіданні американської Національної федерації сліпих Реймонд Курцвейль продемонстрував машину для читання текстів уголос. Використовуючи комп'ютер і відеокамеру, апарат сканував надрукований тест і читав його зі швидкістю 150 англійських слів за хвилину
- У 1932 році народився Іван Сергійович Костиря, український прозаїк
- У 1842 році народився український поет, драматург Василь Семенович Мова (Василь Лиманський)
- У 1881 році народився Антін Львович Лотоцький, український письменник
- У 1901 році народився Наїрі Зар'ян (справжнє ім'я - Єгіазарян Айастан Єгіазарович), вірменський письменник
- У 1936 році народився Степан Ткачук, український письменник, перекладач діаспори (Румунія)
- У 1956 році в с. Велика Загорівка Бортнянського району Чернігівської області народився Горкавий Сергій Кирилович, прозаїк. Автор книжок "Гість", "У народі кажуть", "Мудрість віків" (у 2-х томах), багатьох публікацій у періодиці
- У 1983 році в м. Дніпропетровську народилась Дев'ятко Наталія Володимирівна, поетеса, прозаїк. Автор книжок "Между светом и тенью", "Три кроки до світанку"
- У 1936 році в с. Гутирівка Полтавського району Полтавської області народився Захарченко Василь Іванович, прозаїк, публіцист. Основні видання "Співучий корінь", "Трамвай о шостій вечора", "Стежка", "Дзвінок на світанні", "У п'ятницю після обід", "Лозові кошики", "Велика Ведмедиця", "Клекіт старого лелеки", "Брат милосердний", "Мобілізовані", "Очима до голубих вікониць", "Дім під ясенами", "Довгі присмерки", "Великі лови", "Нічні поїзди", "Прибутні люди", "Пий воду з криниці твоєї". Лауреат премій імені А. Головка, імені Ю. Яновського, Державної премії України імені Т.Г. Шевченка
- У 1978 році в м. Нововолинську Волинської області народилась Ляснюк Ольга Леонтіївна, поетеса. Автор книжок "Третє бажання", "Босоніж у вічність"
- У 1949 році в с. Гнідинці Варвинського району Чернігівської області народився Шокало Олександр Андрійович, перекладач, літературознавець, публіцист, есеїст. Упорядник, автор передмов і перекладач з мови оригіналу збірників таджицьких та перських прислів'їв і приказок, упорядник, автор супровідних статей і співперекладач з таджицької збірника повістей "Перевал" У. Кугзода, роману "Вороння живуче" Дж. Ікрамі, збірки "Поезії" А. Лагуті, збірника творів молодих таджицьких письменників "Проліски Паміру", збірника "Таджицькі народні казки"; з татарської - збірок "Поезії" та "Люби життя" Г. Тукая, переклав з таджицької роман "Вода - на добро" М. Ходжаєва, повість і роман "На тім світі. Наріжна палата", вірші й оповідання сучасних таджицьких, татарських, узбецьких, туркменських, кумицьких, грузинських письменників. Автор літературознавчих досліджень про Т. Шевченка. З його участю створено науково- популярні фільми "Чорна Рада", "Густиня", "Подорож у втрачене минуле", автор сценарію художньо-документального фільму про П. Куліша "Благословен день нашого знайомства..."
- Меланки, Щедрий вечір.
Якщо на Меланки (13 січня) сонячно й відлига, то чекай теплого літа. «Яка Меланка, такі й Петро з Павлом».
Діти клали в батькові чоботи шматочок хліба та вуглинку. Натомість він просив подати правий чи лівий чобіт; якщо втрапила вуглинка, то рік буде голодний, а хлібець - щедрий.
Кілька цибулин посипали сіллю. Якщо вранці сіль набухла вологою, то невдовзі піде дощ, стала геть мокрою - злива.
Дивилися, куди тварина ляже головою: до сходу - на врожай, до заходу - на недорід.
Ожеледь на деревах - уродить садовина.
Багато пухнастого інею на деревах - до врожаю зернових і доброго медозбору.
Сильний мороз і падає малий сніжок -на врожай хліба, здоров'я людей і тварин; коли ж тепло й без снігу - на неврожай і хвороби.
Падає м'який сніг - на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим.

x
Нові твори
Обрати твори за період: